Vyberte stránku

Iva Vopěnková

S jógou jsem se poprvé seznámila v roce 2002 a byla to „láska na první pohled“. Cvičení mi doporučila psycholožka, neboť jsem tou dobou jako studentka vysoké školy řešila spoustu problémů. Jóga mi znovu dodala nejenom vnitřní klid a pocit jistoty, ale brzy jsem pochopila, že je úžasná i pro moje skoliózou postižená záda.

Cvičit jsem začala v Praze v Kondičním klubu gymnastiky jógy. O dva roky později jsem objevila hodiny Iyengar jógy vedené MUDr. Marcelou Mikešovou a hned mi bylo jasné, že to je přesně to, co jsem hledala. Typickým prvkem Iyengar jógy je používání pomůcek, které pomáhají provádět ásany s co největší přesností a vedou tak k hlubšímu poznání sebe sama.

V roce 2007 jsem definitivně přesídlila z Prahy do Kutné Hory a marně hledala hodiny, na které bych mohla chodit. Možná právě fakt, že jsem zde nenašla cvičení, které by mi zcela vyhovovalo, mě motivoval přihlásit se na dvouletý kurz pro cvičitele Jóga v širších souvislostech zaměřený na zdravotní aspekty jógy vedený Marcelou Mikešovou a Kamilou Neumannovou. Díky kurzu jsem se seznámila se systémem Spirální jógy, která propojuje tradiční školu B.K.S. Iyengara se systémem funkčních svalových řetězců a s principy trojrozměrného spirálního pohybu (Spiral dynamic). Kurz jsem úspěšně ukončila v roce 2009 a od té doby vedu lekce pro veřejnost.

Jóga se stala součástí mého života. Naučila jsem se lépe vnímat vlastní tělo, pročistit a zklidnit mysl, žít v přítomném okamžiku a v pokoře. Vést lekce jógy mě nejen baví, učí dalším a dalším poznatkům, ale především zavazuje. Mým záměrem je předávat studentům tradiční jógové principy v celé jejich šíři, naučit je základním principům pohybu a držení těla a inspirovat k vlastní jógové praxi. V září 2018 jsem se proto rozhodla své učitelské vzdělání dále prohloubit a byla přijata do tříletého kurzu Jóga a jógová terapie na FTVS Univerzity Karlovy, který v současné době studuji.

Moje certifikace

2008 - 2009

Cvičitel jógy II. třídy se zaměřením na zdravotní aspekty jógy

2013

Metodika dětské jógy

Úvod do jógové terapie dětí

2017

Jóga v rehabilitaci

2018

Tajemství pánevního dna I. + II.

2018 - dosud

Studium Jóga a jógová terapie, FTVS Praha

Moji učitelé

MUDr. Marcela Mikešová
marcela-joga.webnode.cz

Mgr. Kamila Neumannová
www.joga-hlavice.cz

Ing. Milena Raková
www.iyengar.cz

a mnoho dalších. Děkuji.

Zajímavé odkazy

Dům jógy v Hlavici
www.joga-hlavice.cz
Spirální jóga

www.spiralni-joga.cz
Jóga s dětmi
www.jogasdetmi.cz
Malá jóga
www.malajoga.com