Vyberte stránku

Iva Vopěnková

S jógou jsem se seznámila v roce 2002 a hned napoprvé mě naprosto uchvátila. Cvičení mi doporučila psycholožka. Tou dobou jsem jako studentka vysoké školy řešila spoustu problémů a jóga mi znovu dodala nejenom vnitřní klid a pocit jistoty, ale brzy jsem pochopila, že je úžasná i pro moje skoliotická  záda. Cvičit jsem začala v Praze v Kondičním klubu gymnastiky jógy. O dva roky později jsem objevila hodiny Iyengar jógy vedené MUDr. Marcelou Mikešovou a hned mi bylo jasné, že to je přesně to, co jsem hledala. Typickým prvkem Iyengar jógy je používání pomůcek, které pomáhají provádět ásany s co největší přesností a vedou tak k hlubšímu poznání sebe sama.

 

V roce 2007 jsem definitivně přesídlila z Prahy do Kutné Hory a marně hledala hodiny, na které bych mohla chodit. Možná právě fakt, že jsem zde nenašla cvičení, které by mi zcela vyhovovalo, mě motivoval přihlásit se na dvouletý kurz pro cvičitele Jóga v širších souvislostech zaměřený na zdravotní aspekty jógy vedený Marcelou Mikešovou a Kamilou Neumannovou. Díky kurzu jsem se seznámila se systémem Spirální jógy, která propojuje tradiční školu B.K.S. Iyengara se systémem myofasciálních svalových řetězců a s principy trojrozměrného spirálního pohybu (Spiral dynamic). Kurz jsem úspěšně ukončila v roce 2009 a od té doby vedu lekce pro veřejnost.

 

Výuka mě nejen baví, učí novým poznatkům, ale také zavazuje. V září 2018 jsem se proto rozhodla své učitelské vzdělání dále prohloubit a přihlásila se do tříletého kurzu Jóga a jógová terapie na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy, který jsem dokončila v srpnu 2021. Od ukončení studia se pravidelně účastním dalších seminářů a kurzů u vybraných lektorů.

Moje certifikace

2008 - 2009

Cvičitel jógy II. třídy se zaměřením na zdravotní aspekty jógy (Dům jógy v Hlavici)

2013

Metodika dětské jógy (Česká asociace dětské jógy, Praha)
Úvod do jógové terapie dětí (Česká asociace dětské jógy, Praha)

2017

Jóga v rehabilitaci (Dům jógy v Hlavici)

2018

Tajemství pánevního dna I. + II. (Škola pánevního dna, Praha)

2018 - 2021

Cvičitel jógy I. třídy (Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzita Karlova, Praha)

2021

Spirální jógová terapie
(Dům jógy v Hlavici)

2022

Jóga jako terapie
Vývojová kineziologie a základní vzorce pohybu (Lenka Oravcová, Praha)

2023

Setkání s jógovou historií
(Jemný svět, Praha)

Moji učitelé

MUDr. Marcela Mikešová
marcela-joga.webnode.cz

Mgr. Kamila Neumannová
www.joga-hlavice.cz

PhDr. Jitka Malá, Ph.D.
www.rehamil
.cz

PhDr. Jiří Čumpelík, Ph.D.
www.yogaprague
.cz

a mnoho dalších. Děkuji.

Zajímavé odkazy

Dům jógy v Hlavici
www.joga-hlavice.cz
Spirální jóga

www.spiralni-joga.cz
Jóga s dětmi
www.jogasdetmi.cz
Malá jóga
www.malajoga.com