Vyberte stránku

Spirální jóga

Pondělí 19:30 – 21:00 (kurz)

Čtvrtek 8:30 – 9:45 (otevřená lekce)

 

Jóga s prvky Iyengara

 

 

Hlavní předností jógy je, že můžete začít v každém věku a v jakékoliv fyzické kondici. Je vhodná naprosto pro všechny od aktivních sportovců až po osoby, které žijí s nějakým zdravotním handicapem. Jóga pomáhá nejen při bolestech zad a pohybového aparátu, ale i při migrénách, dýchacích a oběhových onemocněních a mírní i další civilizační choroby. Je dobrá pro všechny, kteří potřebují duševní a fyzické uvolnění a chtějí hlouběji poznat sebe sama.
Ve svých lekcích se zaměřuji zejména na správné postavení těla a správné vedení pohybu. Protože každý člověk má jiné dispozice a omezení, používám při cvičení pomůcky jako jsou popruhy, cihličky, válce a deky, někdy cvičíme s dopomocí druhé osoby. I při skupinové výuce se snažím o osobní přístup. Rozdělení na začátečníky a pokročilé je pouze orientační. Výuku se snažím vést tak, aby byla přínosná pro každého bez ohledu na předchozí zkušenosti.

 

Jóga pro těhotné

Dle individuální domluvy

Lekce těhotenské jógy jsou zaměřeny na protažení a zlepšení držení těla, nácvik dýchání, koncentrace a uvolnění. Cvičení není ani silové ani dynamické, klasické jógové pozice jsou přizpůsobeny fyzickým potřebám a možnostem budoucích maminek. Lekce jsou určeny ženám, které překročily první trimestr gravidity a jejichž těhotenství není rizikové.

V současné chvíli není vypsána žádná lekce těhotenské jógy. Po předchozí domluvě je možné přijít na kteroukoliv otevřenou lekci. Účast na otevřené lekci je možná po předchozí domluvě.

 

Jóga na Kačině

červenec – srpen, čtvrtek 17:30 – 18:30

Při cvičení jógy většinu lekcí absolvujeme uvnitř – v jógovém studiu nebo doma. Jógové studio má svou atmosféru, je vybavené všemi potřebnými pomůckami, je v něm stálá teplota, klid. Čas od času je ale dobré vyměnit bezpečí čtyř stěn za dobrodružství pod širým nebem, kde cvičení dostane nový rozměr. Nestabilita terénu nutí více se soustředit na ukotvení chodidel nebo rukou, na čerstvém vzduchu se určitě i více zaměříte na svůj dech. Také se budete učit nenechat se rozptýlit poletujícím hmyzem nebo zvědavými kolemjdoucími. To vše vede k postupnému jógovému zdokonalování.

Lekce na Kačině probíhají každé letní prázdniny. Za příznivého počasí cvičíme venku v parku, při nepřízni počasí v interiéru zámku. Aktuální informace najdete na facebooku Jóga v Kutné Hoře.

Poprvé na józe?

  • Na lekci přijďte s mírným předstihem. Respektujte čas druhých – začínáme přesně a pozdní příchod ruší ostatní.
  • Vypněte zvuk i vibrace svého mobilu!
  • Na lekci nechoďte s plným žaludkem – doporučuje se menší jídlo nejpozději hodinu před cvičením, větší jídlo několik hodin. Během lekce nepijte.
  • Na cvičení si vezměte pohodlné oblečení, cvičí se naboso. V chladnějším počasí se hodí ponožky, nejlépe neklouzavé prstové.
  • Tělocvična je pomůckami plně vybavena, máte-li svou podložku, můžete si ji vzít s sebou.
  • Předem mne informujte, pokud máte nějaké zdravotní omezení či potíže, a také o případném těhotenství.
  • Nebojte se být začátečníkem – na hodinách jógy na vás nikdo nekouká a nikdo vás nehodnotí. Soustřeďte se sami na sebe, vnímejte své tělo, které je unikátní a má své limity. Za pár měsíců se vaše schopnosti cvičení jógových pozic nepochybně posunou kupředu. Nyní jste ale na počátku cesty, nesnažte se hnát kupředu a tělesné limity překonávat. Vše chce svůj čas a správné naladění mysli je tou nejlepší zárukou postupné cesty kupředu.